Eğlence Locasına Hoşgeldiniz

Loca

AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Haftanın Yorumu : Shyamalan'a 8 puan!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ImGunJack
Admin
Admin

MesajKonu: Haftanın Yorumu : Shyamalan'a 8 puan!   Cuma Tem. 23, 2010 10:21 pm

Az önce çıktığım Avatar , Son hava bükücü filminden açıkçası memnun kaldım.Gerek efekt gerek konuları bağlaması.Ne diyelim Shyamalan başarılı bir iş yaptı.En sevindiğim konu ise 3 sezonluk , sezonu 20+ bölümlük bir dizi'den 1 filmde berbat bir hızlı geçme sistemi yapmak yerinde daha bilinmeyen ama 3 ve üstü filmden oluşacağı tahmin edilen bir yapıt önesürmesi.3D'ye gelirsek yine eski filmlerde söylediğim gibi bence daha çok geri bir sistem.Avatarda sadece gemiler yani Ateş ulusu gemilerinin Kuzey su birliğine çıkışı 3D açısından bir dikkat çekici sahne oldu onun dışında pek de ahım şahım bir durum yok.En beğendiğim kısım efektlerdi.Gerçekten efekt konusunda 10 tam puan verebilirim Avatar filmine.Özellikle efekte dayalı bir film bekliyordum ve olumlşu bir sonuç aldım.Puan kırdığım bölüme gelirsek.Şuana kadar herşey güzel ama filmin Türkçe dublajı gerçekten BERBAT.Evet hiç abartmıyorum gerçekten çok kötü.Hadi belki çizgifilme alışkınlıktandır diyip geçebiliriz ama telaffuzlar ayrı bir kötüydü.Yani Aang'e normalde Eng olarak hitap edilir ama filmde direk odun gibi ANG demişler.Gerçekten kötüydü.iKİNCİ puan kırdığım nokta oyuncu seçimiydi.Sonuçta kitaptan uyarlanan bir yapıt fakat daha çok dizi etkili olmuştu filmin çekiminde.Buna rağmen dizi ile film arasında bazı karakterlerde açık bir uyumsuzluk var ve filmde resmen 10 ana karakterden 5'i Hint'liydi arkadaşlar.Tüm Hintlileri bu filmde toplamışlar.Anlam veremedim açıkçası.
Neyse.Genel olarak başarılı bir filmdi.2. filmi büyük bir hevesle bekliyecem.Ama filmi orjinal dilde izlemenizi tavsiye ederim.
Güzel bir film.Bol aksiyonlu,duygusal kısacası izlenebilir bir film.

Benim Avatar'a puanım 10 üzerinden 8.

Deneme Moderatör
Deneme Moderatör

MesajKonu: Geri: Haftanın Yorumu : Shyamalan'a 8 puan!   Salı Tem. 27, 2010 5:43 am

incelemen güzelmiş keşke çizgi film oalrak takip ediyodum ama filmine gitmedim

Haftanın Yorumu : Shyamalan'a 8 puan!
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası